Kask na skuter – jak wybrać?

Jak wybrać kask na skuter?

Oferta kasków motocyklowych, które możemy znaleźć na rynku jest bardzo szeroka. Jak w gąszczu dostępnych produktów wybrać kask na skuter dla siebie? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie i pomóc Ci w doborze odpowiedniego produktu.

Co musi mieć dobry kask na skuter?

Przede wszystkim rozglądajmy się za ochroną głowy, która posiada certyfikaty gwarantujące jej bezpieczeństwo. Mimo niewielkiej mocy skuterów i motocykli na kat. B, nie dajmy się zwieść – kolizja na takiej maszynie może mieć równie dotkliwe konsekwencje, jak przy jeździe na mocniejszych motocyklach. Pośród dostępnych na rynku kasków od razu odrzućmy te, które certyfikatu nie posiadają. Minimalne normy, które powinien spełniać kask to ECE 22-05.

Nie chrońmy się jedynie przed otrzymaniem mandatu a zadbajmy przede wszystkim o swoje zdrowie, dlatego wybierzmy ochronę o solidnej konstrukcji!

Jaki typ kasku wybrać?

Kask otwarty

Wybierając kask na skuter, możemy przebierać w trzech typach konstrukcji takiej ochrony głowy. Użytkownicy skuterów bardzo często kierują swój wzrok w stronę kasków otwartych. Ten rodzaj kasku ma szereg zalet, które świetnie sprawdzą się przy jeździe miejskiej. Kask na skuter typu „JET” daje świetną widoczność, zabezpiecza twarz, utrzymuje komfort jazdy przy wietrze i padającym deszczu, a dodatkowo niewiele waży. Co ważne, kaski tego typu będą również mieściły się w bagażniku skutera.

Typ integralny

W jeździe miejskiej ten rodzaj kasku na skuter może być nieco mniej wygodny, lecz również posiada szereg zalet. Jeżdżąc po mieście często pokonujemy niewielkie odcinki i wiele się zatrzymujemy, dlatego kask pełny będzie nieco mniej mobilny i wygodny w użytkowaniu przy miejskim stylu jazdy. Jego często występującą wadą jest również parowanie  – dlatego ważne by wybrać model z pinlockiem (wkładką pochłaniającą wilgoć). Modele te jednak lepiej będą chroniły użytkownika przed deszczem, wiatrem i hałasem niż kask otwarty.

Kaski szczękowe

Ten model ochrony głowy łączy w sobie zalety zarówno kasku otwartego jak i pełnego. Dzięki jego konstrukcji możemy opuścić szczękę i cieszyć się kaskiem pełnym, a także podnieść ją i jeździć z kaskiem otwartym (pod warunkiem, że kask posiada homologację P/J). Jest jednak ale… konstrukcja sporo waży. Waga jest elementem, który przy jeździe na skuterze, przy krótkich trasach, będzie powodować dyskomfort.

Design

No tak, mówimy cały czas o wygodzie, bezpieczeństwie, mechanicznych zaletach i wadach poszczególnych kasków, lecz nie oszukujmy się DESIGN ma znaczenie!

Kiedy wybierzesz już kask spełniający odpowiednie normy bezpieczeństwa pamiętaj, że powinien on Ci się podobać! Na rynku jest wiele wzorów, które mogą dopełniać Twoją osobowość. Jazda na skuterze też powinna sprawiać radość, a kask na skuter jest niezbędnym elementem wyposażenia, który może pomóc wyrazić siebie!

W ofercie sklepu motoczesci24h.pl posiadamy kaski na skuter z każdej z omawianych kategorii. Który z nich może być odpowiedni dla Ciebie? Wybór jest Twój. My jednak podkreślany, że modele firmy VCAN, które oferujemy, zapewnią Ci odpowiedni poziom bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy.

1 Comment

Comments are closed.