Popularne marki motocyklowe

Firm produkujących motocykle jest wiele, lecz tylko kilka z nich zyskało prawdziwą popularność. Marki te na rynku motoryzacyjnym są gigantami, a ich produkty oraz marketing sprawiły, że motocykliści je pokochali. Poznajcie zatem popularne marki motocyklowe i ich historię…

BMW

Historia BMW jako marki motocyklowej sięga roku 1919, kiedy to konstruktorzy koncernu BMW zaprojektowali dwucylindrowy silnik motocyklowy. Stało się to przyczyną wypuszczenia w 1923 r. pierwszego modelu motocykla BMW – mowa tu o motocyklu R32. Była to udana konstrukcja, dzięki której historia marki BMW jako producenta motocykli potoczyła się lawinowo. Marka zaczęła tworzyć pojazdy na potrzeby armii, a także maszyny wyścigowe. Po wojnie rozwój marki przygasa, by wrócić na właściwe tory w latach 60 i 70. Od tego czasu marka motocykli BMW wprowadziła do swoich pojazdów wiele innowacyjnych rozwiązań i nie ma zamiaru spocząć na laurach. Firma ma już duże plany na przyszłość i zapowiada kolejne innowacje!

Motocykle BMW
Motocykle Honda

HONDA

Korporacja Hondy założona została w 1948 roku i rozpoczęła się od produkcji motorowerów. Już rok później Honda wprowadziła na rynek swój  pierwszy motocykl – Dream D. Początki nie były łatwe. Firma miała pod górę i mocno odczuwała zawirowania związane z wojną. W latach 50 XX Japonia zaczęła jednak przeżywać rozkwit gospodarczy, a Honda rozpoczęła swoją prawdziwą „karierę”. W tym czasie otwarty został oddział w Stanach Zjednoczonych. Marka motocyklowa Honda stała się jednym z liderów sprzedaży motocykli… i do dziś jest w czołówce najpopularniejszych marek motocyklowych.

KAWASAKI

Mimo, że początki firmy sięgają jeszcze XIXw. to jej historia związana z produkcją motocykli rozpoczyna się w latach 60 XXw. To właśnie w 1960 Kawasaki nawiązało współpracę z  Maguro – najstarszą japońską firmą produkująca motocykle. W latach 70 Kawasaki rozpoczęło produkcję motocykli na rynek amerykański. W tedy też wartość Kawasaki jako producenta motocykli gwałtownie wzrosła, a pozycja marki do dziś jest niezagrożona.

Motocykle Kawasaki
Motocykle Suzuki

SUZUKI

Marka SUZUKI wyrosła na krosnach – to właśnie ich produkcją zajmował się założyciel firmy – Michio Suzuki. Jego marzenia i chęć rozwoju kierowały się jednak w stronę motoryzacji. Firma rozpoczęła przygodę z motoryzacją od stworzenia samochodu, jednak zawirowania wojenne uniemożliwiły szeroką produkcję. Historia marki związana z motocyklami zaczęła się od – motoroweru (a właściwie roweru z zamontowanym silnikiem). To właśnie od motoroweru Suzuki przeszło długą drogę do takich motocykli jak Bandit czy Hayabusa. Dziś firma stanowi globalną markę o ogromnym udziale w rynku motocyklowym.

YAMAHA

Korporacja YAMAHA powstała w 1955r. i wywodziła się z firmy produkującej od 1887r. sprzęt muzyczny. Obie organizacje założone były przez Tokurasu Yamahę. Marka motocyklowa zrodziła się w trudnych czasach, kiedy to większość tego typu firm w Japonii upadała. Yamaha od początku postawiła na „światową jakość”, dzięki czemu w 1955 nastąpiła premiera modelu YA-1. To właśnie tym motocyklem korporacja weszła w długi okres sukcesów w produkcji jednośladów.

Motocykle Yamaha

Historia powstawania i ewolucji motocyklowych gigantów jest niezwykle ciekawa. Mamy nadzieję, że nasz artykuł tylko rozpali Waszą ciekawość i postanowicie zgłębić te fascynujące historie. Po dziś dzień motocykle powyższych firm rozpalają emocje wśród użytkowników, a popularne marki motocyklowe rosną w siłę. Jak potoczą się dalsze losy moto-gigantów? Każda z firm ma swoją wizję przyszłości, której będziemy świadkami.

My tymczasem zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu, do polubienia nas na Facebooku, a także do zapoznania się z pozostałymi wpisami na naszym Blogu.