Motocyklem po Polsce – Kotlina Kłodzka

Motocyklem po Polsce

Znudziło Was już jeżdżenie na wycieczki „dookoła komina” i poszukujecie ciekawych miejsc na weekendowe wyprawy motocyklowe? W cyklu „Motocyklem po Polsce” chcemy pokazać kilka ciekawych rejonów, w których na niewielkiej przestrzeni znajduje się sporo atrakcji do odwiedzenia. Na pierwszy ogień – Kotlina Kłodzka – postaramy się zachęcić Was do odwiedzenia tej pięknej części dolnego śląska.

Położenie i dojazd

Kto za cel na swoje wyprawy motocyklowe obierze Kotlinę Kłodzką, zapewne nie pożałuje. Ten niewielki skrawek Polski ma naprawdę sporo do zaoferowania. Można tam dojechać drogą nr 8 z Wrocławia, drogą nr 46 z Nysy lub np. drogą 381 z Nowej Rudy. Kotlina otoczona jest górami, znajdziemy w niej piękne miejscowości uzdrowiskowe, a także zabytki godne odwiedzenia. Poniżej opowiemy Wam nieco o wybranych atrakcjach Kotliny Kłodzkiej.

Atrakcje Kotliny Kłodzkiej

Tę część woj. dolnośląskiego wielokrotnie możecie obrać jako kierunek na swoje wyprawy motocyklowe. Ziemia Kłodzka jest tak bogata w atrakcje, że z pewnością jeden weekend nie wystarczy Wam na odkrycie uroków tego miejsca. My przybliżymy tylko najważniejsze z nich, zachęcając Was tym samym do samodzielnego odwiedzenia tego pięknego rejonu. No to wsiadamy na motocykl i zwiedzamy…

Kłodzko i jego twierdza

Zacznijmy od stolicy Kotliny Kłodzkiej. Nad miastem góruje ogromna twierdza pamiętająca XVIII w. Jej zwiedzenie z pewnością zajmie sporo czasu, a historia twierdzy i jej rozmach na długo pozostaną w Waszej pamięci. Twierdza przygotowała dla zwiedzających różne trasy oraz możliwość zwiedzania nocą. Oprócz zobaczenia obiektu, warto udać się jeszcze na spacer po samym mieście. Jest to bardzo urokliwe miejsce, w którym zobaczyć możecie jeszcze m.in. park miniatur „Minieuroland” i piękny rynek, przejść się podziemną trasą turystyczną lub gotyckim mostem. Przy zwiedzaniu miasta na pewno nie można się nudzić.

Twierdza Srebrna Góra

Kolejna potężna twierdza Kotliny Kłodzkiej znajdująca się u podnóża Gór Sowich. Miejsce licznie odwiedzane przez turystów i zachwycające swym ogromem. Dzięki położeniu w tak pięknym miejscu, przy zwiedzaniu twierdzy możemy nacieszyć się również widokiem niezwykłej panoramy. Kto raz odwiedzi Twierdzę Srebrna Góra, z pewnością będzie chciał tam wrócić.

Jaskinia Niedźwiedzia

To najdłuższa z sudeckich jaskiń i jedna z większych jaskiń w Polsce. Dla turystów udostępniona jest tam atrakcyjna trasa, pokonując którą możemy zobaczyć m.in. kości zwierząt epoki lodowcowej oraz oczywiście podziwiać samą jaskinię. By trafić do niej musimy dojechać w okolice wsi Kletno i udać się w stronę masywu Śnieżnika.

Wyprawy motocyklowe

Zamek Książ

Położony w Wałbrzychu zamek to niewątpliwie kompleks zapierający dech w piersiach. Już w samych okolicach Zamku Książ, czeka na Was masa atrakcji, na które spokojnie możecie poświęcić jeden dzień z Waszej motocyklowej wyprawy. Jest to trzeci największy w Polsce zamek. Dojazd do zamku jest bardzo wygodny, wystarczy zjechać z ulicy Wrocławskiej w Piastów Śląskich i możecie rozpoczynać zwiedzanie.

Kopalnia złota w Złotym Stoku

Kolejna bezsprzecznie niesamowita atrakcja, której na swojej wyprawie motocyklowej nie możecie pominąć! Do zwiedzenia macie tutaj ciekawe podziemne trasy. W kopalni złota natraficie na podziemny wodospad, poznacie historię tego miejsca i dowiecie się o tym jak pozyskiwano złoto w dawnych czasach. Kiedy poznacie już wszystkie zakątki kopalni, na powierzchnię wyjedziecie Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem.

Muzeum papiernictwa

W Dusznikach-Zdroju traficie do zabytku techniki jakim jest Muzeum Papiernictwa. Poznacie tam historię papieru, różne jego rodzaje, dowiecie się w jaki sposób i jakich materiałów używano do tworzenia papieru na przestrzeni dziejów, a także zwiedzicie piękny budynek muzeum, co samo w sobie stanowi atrakcję. Muzeum papiernictwa w Dusznikach-Zdroju to kolejny obowiązkowy punkt na motocyklowej wyprawie po Kotlinie Kłodzkiej.

Kaplica czaszek

Podróżując motocyklem po okolicach Kłodzka, nie można pominąć słynnej Kaplicy Czaszek. Jej zwiedzenie nie zajmie Wam dużo czasu, ale zobaczenie kaplicy zbudowanej z ludzkich kości niewątpliwie wryje się w Waszą pamięć.

Góry

No tak, cały czas opowiadamy o atrakcjach stworzonych przez człowieka, ale Kotlina Kłodzka to przede wszystkim góry. Każdy miłośnik gór, wycieczek i pięknych widoków znajdzie tu szlaki, które zaspokoją nawet najbardziej wymagających turystów.

W artykule przedstawiliśmy Wam jedynie skrawek atrakcji, które czekają na Was, gdy postanowicie wsiąść na motocykl i wyruszyć na wyprawę w Kotlinę Kłodzką. Teraz pozostaje Wam tylko opracować plan i przygotować motocykl. Wszystkie potrzebne do tego części i akcesoria – w tym kaski motocyklowe – znajdziecie w naszym sklepie internetowym motoczesci24h.pl. To kiedy wyruszacie?